Aplankykite mūsų kliniką
Savanorių pr. 273, Kaunas
Darbo laikas
I-IV: 08:00 - 19:00 / V: 08:00 - 17:00

         Kodėl reiktų atlikti tempimo pratimus treniruotėse?

 Raumenų tempimo treniruotės itin populiarėja. Nenuostabu, nes lankstumo treniruotės atkuria natūralų įtampos balansą jūsų kūne. Lankstumo pagerėjimas, raumenų ir fascijų sistemos skausmo mažėjimas paprastai pastebimas jau po kelių seansų.

Mūsų gyvenimo būdas per pastaruosius kelis šimtmečius kardinaliai pasikeitė. Nors mūsų pirmtakai turėjo medžioti ir rinkti, kad išgyventų, mes didžiąją laiko dalį praleidžiame sėdėdami. Mūsų kūnas prisitaiko pagal tai, ką su juo darome: Jei visą dieną praleidžiame sėdėdami tam tikroje padėtyje, kūnas atitinkamai prisitaiko. Tai sutrumpina raumenų grupes ir sukelia disbalansą organizme, tai reiškia, kad deja, bet tik mes patys turime kovoti su ribotu lankstumu ir skausmu. Viena vertus, tai gali atrodyti siaubingai, kita vertus, tai taip pat reiškia, kad mes esame situacijos valdovai ir tik nuo mūsų įdėtų pastangų ir darbo priklausys rezultatai.

 

        Ką būtina žinoti pradedant?

Prieš pradedant raumenų tempimo treniruotes, pravartu suprasti, ką tai reiškia ir ką norime pasiekti šia specialia lankstumo treniruote.

Kai judame, kelios raumenų grupės dirba kartu kaip vadinamosios raumenų kilpos dalis. Aplink sąnarį paprastai veikia kelios raumenų kilpos. Kaip pavyzdį naudokime klubo sąnarį: nugaroje randasi klubų tempimo raumenis, o priekyje yra klubų lenkimo raumenys - šie raumenys sudaro kilpą. Kad galėtų judėti, raumenų kilpa turi veikti kartu. Remiantis šiuo pavyzdžiu, tai atrodytų taip: kai sulenkiame klubus, mūsų klubų lenkimo raumenys įsijungia. Tuo pačiu metu atsipalaiduoja mūsų klubus tempiantys nugaros raumenys. Šios raumenų kilpos turi optimaliai veikti kartu, jei norime judėti efektyviai ir be skausmo. Sėdėjimas valandas, neigiamai veikia mūsų raumenų kilpų sąveiką, tai sukelia daugybę problemų. Todėl mūsų tikslas turėtų būti atkurti natūralios įtampos pusiausvyrą kūne.

 

        Kuom tempimo pratimai naudingi?

Raumenų tempimo treniruotės aktyviai kovoja su tipinėmis problemomis, tokiomis kaip nugaros ir kaklo skausmai.

Jei daug laiko praleidžiate sėdėdami prie stalo, atliekant  tempimo treniruotes išmoksite kompensuojamųjų judesių modelių, dėl to pagerėja bendra savijauta, jaučiama mažesnė raumenų įtampa, sumažėja skausmas.

 

Svarbu nepamiršti :

Likite aktyvūs!

Įsitikinkite, kad atlikdami pratimą visada jį kontroliuojate. Niekada neleiskite gravitacijai ar papildomoms priemonėms( gumoms; kamuoliams; svoriams) perimti jūsų judėjimo kontrolę. Jūsų kūno jėgos turi būti subalansuotos. Kontroliuojant taip pat sumažinsite traumų riziką. Kai mankštinatės, įsijungia visi jūsų smegenų apsauginiai mechanizmai. Jūsų centrinė nervų sistema neleis jums užimti pozicijos, kuri galėtų pakenkti jūsų kūnui.