Aplankykite mūsų kliniką
Savanorių pr. 273, Kaunas
Darbo laikas
I-IV: 08:00 - 19:00 / V: 08:00 - 17:00

Limfodrenažinis masažas – procedūra, kurios metu suaktyvinama limfos tėkmė visame kūne ar pasirinktoje vietoje. Limfos sąstovis gali atsirasti dėl patirtos traumos ir ligos, kurios metu pažeidžiami ar pašalinami limfmazgiai bei po atliktos operacijos, kurios metu pažeidžiamos limfagyslės ir taip yra sutrikdoma limfinė sistema. Ją pažeidus, ryškiausias požymis - tinimas pjūvio vietoje ar operuotoje srityje. Tačiau nepriklausomai nuo pažeistos vietos, tinimas gali pasireikšti bet kurioje kūno vietoje, todėl masažas  dažniausiai atliekamas tiek operuotoje vietoje, tiek virš ir po pažeidimo. Pašalinus limfos perteklių audiniuose, greitėja ir lengvėja gyjimas, mažėja tempimo, “vietos nebuvimo”, diskomforto jausmas. Limfinės sistemos sutrikimai nebūtinai atsiranda dėl tiesioginio limfinės sistemos pažeidimo, tam įtakos gali turėti mityba, sutrikęs kvėpavimo stereotipas, venų pokyčiai ir kt. Tokiu atveju, net nesant tiesioginio limfagyslių  bei limfmazgių pažeidimo, gali pasireikšti tokie simptomai kaip kojų tinimas, veido srities paburkimas, dažnai pasireiškiantis mėšlungis, susilpnėjusi imuninė sistema ir pan. Todėl limfodrenažinis masažas rekomenduojamas ne tik kaip gydymas patyrus traumas ar operacijas, bet ir kaip profilaktika norint stiprinti imuninę sitemą, gerinti kūno detoksikaciją, mažinti kūno patinimą bei bendrai stiprinti organizmą.

Masažas neskausmingas, atliekamas ramiais, lėtais ir ritmiškais judesiais.

Limfodrenažinio masažo kursas rekomenduojamas po bet kokios veido ar kūno srityje atliktos plastinės operacijos. Trukmė: 30-60min (parenkama individualiai pagal operacijos dydį bei kliento/-ės nusiskundimus). Pirmos dvi pooperacinės savaitės pačios svarbiausios, nes būna didžiausias tinimas. Todėl rekomenduojamas masažų kursas:

Pirmas dvi savaites: 2-3k/sav

Trečią ir ketvirtą savaitę po operacijos: 1-2k/sav.

 

Ar manualinis (specialisto rankomis atliekamas) limfodrenažinis masažas yra efektyvesnis už aparatinį limfodrenažinį masažą?

Esant po plastinės operacijos, pirmenybė turėtų būti teikiama manualiniam masažui, nes jo pagalba yra lengviau ir efektyviau paveikiama reikiama sritis. Operacijos metu, pjūvio vietose yra pažeidžiami audiniai ir formuojasi sąaugos, ko pasekoje atsiranda limfos sąstovis. Manualinio masažo metu visų pirma stimuliuojami artimiausi nepažeisti limfiniai indai, į kuriuos rankomis supumpuojamas skysčių perteklius iš pažeistos zonos. To pasekoje, limfa tikslingai nukreipiama į veninę kraujotaką ir pašalinama iš organizmo. Šio efekto nepasieksite naudojant aparatines presoterapijos procedūras, nes jos metu skysčiai yra “išspaudžiami” iš kirkšnių ar pilvo srities, bet nėra pašalinamas skysčių perteklius, o tiesiog nukreipiamas  į kitas kūno vietas.

Pooperacinio laikotarpio metu, kartu su limfodrenažiniu masažu yra derinama rando mobilizacija (padeda didinti rando paslankumą, mažina sąaugų tikimybę bei gerina rando išvaizdą), bei fizioterapinės procedūros, kurios suaktyvina audinių gyjimo procesus, kraujotaką, veikia nuskausminančiai ir mažina uždegiminius procesus.